Doplnenie informácie zo dňa 1.12.2023 Zloženie nápoja PRIME ENERGY DRINK (v plechovke)  NIE JE V SÚLADE v platnou legislatívou, nakoľko obsahuje látku L- Theanín, ktorej použitie je možné vo výživových doplnkoch v prípade, že bola extrahovaná zo zeleného čaju. Použitie látky L- Theanín, v nealkoholických nápojoch nie je v súlade s nariadením Európskeho parlamentu a rady  (EÚ) č. 2015/2283 o nových potravinách.

P.R.C. Pulzný oximeter

5 hodnotení
Značka: P.R.C.

Pulzný oximeter meria saturáciu kyslíka v krvi a srdcovú frekvenciu.

Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do:
25.7.2024
Kód: A001
€9,90
P.R.C. Pulzný oximeter
5 hodnotení
Značka: P.R.C.
P.R.C. Pulzný oximeter
Výpredaj
3,4 5 hodnotení

Jednoduchý a presný ( vyskúšaný porovnaním s registrovanými zdravotníckymi monitormi ) lekársky monitor , ktorý slúži na neinvazívne meranie saturácie krvného hemoglobínu kyslíkom (SpO2) a meranie tepovej frekvencie srdca u dospelých aj u detí.

Oximeter je vhodný na monitorovanie osôb s ochorením srdca, s chronickou obštrukčnou chorobou pľúc ( COVID-19 ), astmatikov, ale aj pre športovcov a zdravé osoby, ktoré sa pohybujú vo veľkých výškach.

 

Kyslík SpO2: Saturácia kyslíkom označovaná ako SpO2, je definovaná ako pomer oxyhemoglobínu k celkovej koncentrácii oxy- a deoxy-hemoglobínu prítomného v arteriálnej krvi. Arteriálna saturácia kyslíkom, SpO2 (parameter meraný oximetrom) sa zvyčajne vyjadruje v percentách. Za normálnych fyziologických podmienok je arteriálna saturácia kyslíkom 95-100 %. Ak si pri nízkom SpO2 nasadíte Bioquant , zlepšenia viskozity a reológie krvi skôr či neskôr prinesú nárast SpO2 smerom k normálu, čo je 95-100% Ak ste dlhodobý používateľ a neviete dosiahnuť 98-100% doporučujeme zvýšiť príjem železa v strave, aby sa zvýšila kvalita hemoglobínu, lebo červené krvinky sa produkujú neustále, každú jednu sekundu sa vyrába 2 milióny červených krviniek. Ich výroba trvá dva dni. Životnosť je 4 mesiace a ich vlastnosti a ich membrány sú kľúčové pre transport kyslíka, čo sa dá ovplyvniť prístrojom Bioquant.


SPO2 HODNOTY NA OXIMETRE NÁM UKAZUJÚ:
 

  •   normálna hladina kyslíka na oximetre SpO2: 98-100% (želaný stav)
  •   nižšie hodnoty SpO2, ktoré vyžadujú ostražitosť a kontroly: pod 95% 
  •   hodnoty, kedy treba vyhľadať lekára: pod 90%
  •   kritické hodnoty: pod 80%

NÍZKA SATURÁCIA HEMOGLOBÍNU KYSLÍKOM

Výsledkom všetkých týchto faktorov pod vplyvom koronavírusu je, že krv je tak hustá, že je len obmedzene schopná plniť svoje funkcie a teda vstrebávať, viazať a roznášať kyslík v pľúcach a odnášať oxid uhličitý. Preto kyslík klesá pod 90%, čo sa deje u pacientov s Covid-19, ktorí majú zápal pľúc.  Niektorým klesá kyslík aj na hodnoty cca. 80%, čo je život ohrozujúci stav.  Všetci však riešia len navyšovanie obsahu kyslíka a parciálneho tlaku kyslíka v pľúcach, ale nikto nerieši druhú stranu pľúc a to “tekutinu”, ktorá má kyslík viazať a roznášať po tele a odoberať z tela odpadový oxid uhličitý a odnášať ho do pľúc. A práve o tej druhej strane pľúc – o krvi je tento článok.  

Oximeter dokáže detekovať príznaky ochorenia COVID-19 

 

 

Perfúzny index: Perfúzny index alebo PI sa označuje ako pulz index alebo index perfúzie. Je to pomer pulzujúceho krvného toku k pulznému statickému krvnému toku v periférii tkaniva u pacienta, ako napríklad prsta. Perfúzny index je indikácia sily impulzu v mieste senzora. Hodnoty PI sa pohybujú od 0,02% pre veľmi slabý pulz do 25% pre extrémne silný pulz. Index perfúzie sa líši v závislosti na pacientoch, fyziologických podmienkach a monitorovacích miestach. Kvôli tejto variabilite by si mal každý pacient vytvoriť svoj vlastný “normálny” index perfúzie pre dané miesto a použiť ho pre monitorovacie účely. Vysoké PI znamená tiež, že pulzná vlna od srdca sa šíri k periferiam dobre, že tok krvi v cievach  je laminárny a kapilarita miesta, v ktorom sa meria je dobrá a tak pulzná vlna dosahuje veľkú amplitúdu, čo znamená dobré prekrvenie všetkých orgánov tela a nielen danej periférie, teda napríklad končeka prsta. 

 

 

Srdcová frekvencia (tepová frekvencia): Aj keď existuje široká škála normálnych podmienok, nezvyčajne vysoká alebo nízka srdcová frekvencia môže naznačovať závažný problém. Poraďte sa so svojím lekárom, ak je vaša pokojová srdcová frekvencia neustále nad 100 úderov za minútu (tachykardia) alebo ak nie ste športovec a pokojová srdcová frekvencia je pod 50-60 úderov za minútu (bradykardia) - najmä ak máte iné príznaky alebo príznaky ako sú mdloby, závraty alebo dýchavičnosť.

NÁVOD NA POUŽITIE

Dodatočné parametre

Kategória: Oximeter
Farba: Modrá a biela
Displej: LCD
Použitie: Na meranie saturácie kyslíka a tepovej frekvencie
Napájanie: 2x AAA batérie (nie sú súčasťou balenia)
Rozsah merania SpOh: 35 - 100%, srdcový tep 0 - 254 úderov za minútu
Presnosť SpOh2: 70 - 99%, 1%, srdcový tep 30-250 bpm, ± 1 údery za minútu
Rozmery: d 60 mm x š 33 mm x v 32 mm
Hmotnosť: cca 57 g
Senzor na meranie SpOh2: červené svetlo (vlnová dĺžka 660 nm) infračervené svetlo (vlnová dĺžka 905 nm); kremíková dióda
Výrobca: P.R.C.